Home › Zmniejsz koszt wymiany klawiatury

Zmniejsz koszt wymiany klawiatury

Kiedyś naprawa kompa wiązała się z pozostawieniem wyposażenia w serwisie na kilka długich tygodni.

Dziś co poniektóre usterki naprawić wolno od ręki, a rzetelny lifting lub naprawa znacznego uszkodzenia trwa maksymalnie kilka dni.

Jest to związane zarówno z większą wiedzą na temat machin, dostępnością punktów naprawczych oraz serwisów, a także większą przystępnością do części zamiennych. Gdzie najodpowiedniej naprawić notebooka, by nie zapłacić za naprawę jak za nowy sprzęt? Alternatyw jest kilka oraz każda z nich zależy nie tylko od usterki, ale innych parametrów danego sprzętu. Jeśli w laptopie uszkodziła się na przykład klawiatura, to jest to renowacja, jaką można zrobić od ręki. Dostępna praktycznie w każdym serwisie lub punkcie naprawczym. Często klawisze do laptopa ścierają się lub też zacinają, warto je wymienić dla większego komfortu eksploatacji klawiatury. Od czasu do czasu klawiatura ulegnie zalaniu i tutaj naprawa potrzebuje trochę więcej czasu. Wypada sprzęt szczegółowo osuszyć oraz spowodować czy przypadkiem ciecz, która uszkodziła klawiaturę nie zasiała spustoszenia w innych częściach laptopa. Jeżeli wszystko jest poprawnie, to klawisze do laptopa instaluje się błyskawicznie, a sprawny technik zrobi to w kilkanaście minut. Punkt naprawy zależy również od wieku laptopa. Sprzęt, który jest jeszcze objęty gwarancją najpoprawniej posłać do autoryzowanego przez producenta serwisu.

Należałoby pamiętać, że wszelkie naprawy robione na własną rękę pozbawiają kilkuletniej gwarancji. Jeżeli natomiast sprzęt już stracił gwarancję wypada wypatrywać polecanego oraz solidnego informatyka, który nie zedrze z nas milionów za małą usterkę..


<< Poprzedni
Następny >>
By Edek | on Tuesday, April 25 2017 21:58