Home › Z jakiej przyczyny wciąż nie mogę wyszczupleć?

Z jakiej przyczyny wciąż nie mogę wyszczupleć?

Ćwiczenia, dieta, głodówka, suplementy - ludzie, dla jakich nadprogramowe kilogramy tworzą prawdziwy kompleks są w stanie sięgnąć po najbardziej jałowe sposoby tracenia zbędnych kilogramów polecane przez pseudo-specjalistów. Po paru tygodniach stosowania się do restrykcyjnych zaleceń okazuje się, że w dalszym ciągu odchudzanie nie zapewnia spodziewanych wyników.

Wręcz przeciwnie - odczuwa się nasilone zmęczenie, dyskomfort fizyczny a nawet niedogodności bólowe. Czym to jest spowodowane? Składników, jakie za to odpowiadają jest kilka oraz prawie wszelkie skupiają się na zbyt niskokalorycznej diecie. Jako że jemy mało powinniśmy odchudzać się. Wydaje się to dobitne, niemniej jednak często okazuje się, że taka odżywcza głodówka pod żadnym pozorem nie jest idealna dla organizmu. Dieta odchudzająca nie ma być silnie restrykcyjna. Musi być zbilansowana w taki sposób, by organizm dostawał wszystkie składniki odżywcze jakich potrzebuje do typowego funkcjonowania.

Prócz tego za niemożność zrzucenia bezużytecznych kilogramów odpowiedzialne mogą być także przewlekłe schorzenia metaboliczne bądź też hormonalne.

Tutaj wobec tego zawodowcy doradzają, żeby przed podjęciem definitywnej decyzji o przeznaczeniu restrykcyjnych diet redukcyjnych skonsultować się z lekarzem, który określi wskazania oraz ewentualne przeciwwskazania. Należałoby też wykonać szereg podstawowych badań, jakie jednoznacznie zakomunikują, że stosowanie jakichkolwiek diet oraz nasilonej aktywności fizycznej nie będzie dla organizmu ludzkiego nadmiernie wielkim a równocześnie niebezpiecznym obciążeniem..
By Edek | on Tuesday, April 25 2017 22:09