Home › Prawda io fałsz odnoszące się do owoców acai i ich skuteczności

Prawda io fałsz odnoszące się do owoców acai i ich skuteczności

Pomimo powiekszenia zainteresowania owocami acai w trakcie ostatnich lat utworzono wokoło właściwości wspomnianego owocu mnóstwo mitów. Które tezy są potwierdzone, a jakie teorie to mit? Prawda!. Owoce palmy brazylijskiej zwalczają wolne rodniki na skutek zawartości antyoksydantów które spowalniają ich aktywność.

Potrzebne bywają również we wzmacnianiu odporności, spadku „złego” cholesterolu, co wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego.

Owoce przyspieszają utratę tkanki tłuszczowej, nasila metabolizm, stymuluje trawienie – zatem zdają egzamin w odchudzaniu i to zwykle w tym kontekście doceniane są one znacząco. Bez wątpienia należy podkreślić, że tylko jagody nie uczynią cudów – wskazane jest wprowadzenie pełnowartościowej diety i aktywności fizycznej – wówczas wyniki mogą być oczekiwane. Zawartość kwasów nienasyconych Omega w owocach wpływa na sprawność umysłową i funkcjonowanie układu nerwowego, zatem i mózgu. Zaletą uzywania jagód acai jest również widoczne wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry – wszystko to dzięki fitosterolom, które w jagodach także się znajdują.


masse musculaire homme musculation


Mity odnoszą się zwykle teorii, że owoce posiadają dużo wapnia i białka. Rzecz jasna jedynie owoce acai nie wyleczą schorzeń, jakich terapię wspomagają. To jedynie dodatek do leczenia i element profilaktyki zdrowia. Rzecz jasna suplementy z jagodami acai nie zupełnie mogą być w 100% naturalne – kumulują sporo dodatków, które zawarte muszą być na etykiecie produktu. Decydując się na suplementację jagodami acai, w wybranej formie sprzedawanej na rynku warto nie tylko poznać zalety jagód, ale i możliwe przeciwwskazania do ich zazywania, bo i takie są.

Nie trzeba wierzyć też we wszystkie informacje przekazywane przez przyjaciół, czy dystrybutora jagód – jak widać mogą być one nieprawdziwe..


By Edek | on Tuesday, April 25 2017 18:15