Home › Miasteczko a może wieś?

Miasteczko a może wieś?

Wiadome jest, że nasz kraj, jakim jest Polska jest pełen atrakcji i nieznanych terenów.

Ludzie często głowią na jakim obszarze te miejsca wynajdywać.

Jedni uważają, że nigdzie indziej nie odnajdą takiego odprężenia jak na wsi, a inni, że miasto, które jest pełne życia daje im niezwykłego kopniaka do działania. Cóż, jak można zauważyć zdania są podzielone. Nic dziwnego, gdyż zainteresowania społeczeństwa są tak kolorowe jak wiosenny ogródek. Wieś posiada sporo swoich zalet a dokładniej: mały ruch na drodze, przez co można w spokoju chodzić na spacery, martwota i sielskość dają czas na odnowienie sił, nasze płuca też mogą odetchnąć, bo jest korzystniejszej jakości powietrze, możliwość posiadania zwierzęcia, możliwość posiadania swojego ogrodu, pola uprawnego. oszczędność pieniędzy. Jak można zauważyć - zalet jest dużo, aczkolwiek trzeba zapoznać się także z wadami: malutko możliwości, brak miejsc, w które można się wybrać ze znajomymi, szkodliwe urządzenia rolnicze, każdy zna się nawzajem. Wszystko posiada swoje wady i zalety. Także nie należy się sugerować tym, co ktoś inny powiedział, a najlepiej wypróbować na własnej skórze.

Jeśli mamy już zalety i wady mieszkania na wsi, to należy poczynić to samo z miastem. Spójrzmy: jest więcej sklepów, gdzie dotrzesz nawet pieszo, brak kłopotów z komunikacją, wiele możliwości, restauracje, bary, puby, dużo atrakcji, znacząca anonimowość. Przejdźmy do wad: gorszej jakości powietrze, duży ruch, hałas oraz zgiełk, malutka ilość zwierząt, mało zieleni. Może zdarzyć się tak, że pewne z podanych opcji ktoś przyporządkuje do całkiem odrębnej grupy lub na odwrót. Ludzie mają swoje zainteresowania. Jedni kochają to, a drudzy coś innego. Przez to, na świecie rozwija się tak dużo różnorodnych obiektów, świat nie jest nudny. NOWINKA! Najmniejszą wsią w Polsce jest położony na Dolnym Śląsku.

Przypuszczalnie mieszkają tam zaledwie dwie osoby.

Nie ulega wątpliwości, że największym miastem jest Warszawa, a kolejnymi po niej są Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań. Zadecyduj mieszkać tam, gdzie ty czujesz się najkorzystniej, a wtedy z pewnością będziesz szczęśliwy!.
By Edek | on Tuesday, April 25 2017 19:45