Home › Które zwierzątko jest najlepsze dla rodziny?

Które zwierzątko jest najlepsze dla rodziny?

Niemal każde z dzieci w określonym momencie swojego życia zaczyna marzyć o posiadaniu własnego zwierzaka domowego. Rodzice czasami decydują się, aby zrealizować to marzenie, mając świadomość, że maluch w towarzystwie zwierzaka rozwija się lepiej.

Jeżeli rozważasz pojawienie się w domu kolejnego lokatora, dokładnie zastanów się, jaki zwierzak będzie najodpowiedniejszy.
Najbardziej pożądanym pupilem jest z pewnością pies. Dzieci uwielbiają psy, gdyż są wyjątkowo towarzyskie i można je tresować. Nie ma jednak wątpliwości, że wymagają także sporo czasu ze strony właściciela. Najbardziej odpowiednie są dla osób, które lubią sportowy styl życia. Przed wyborem psa należy także szczegółowo rozważyć wybór najlepszej rasy. Do niezbyt przestronnego mieszkania korzystniej jest zakupić niezbyt dużego pieska. Najczęściej rozważaną alternatywą dla psa jest bez wątpienia kot. Także można go głaskać i uczynić z niego rodzinnego pupilka.

Koty jednak są bardziej niechętne tresury. Może się okazać, że zamiast bawić się z nowym właścicielem będą wolały chodzić własnymi drogami. Rodzice, którzy nie bardzo chcą powiększyć swoją familię o nowego mieszkańca, chętnie wpadają na pomysł hodowania rybek. Niestety, takie zwierzaki nie są za bardzo atrakcyjne dla dzieci. Stanowią raczej element wystroju mieszkania niż rodzinnego przyjaciela. Jeżeli nie posiadasz za dużo miejsca w domu pomyśl też o futrzakach hodowanych w klatkach. Niewielki chomik, żywiołowy królik czy puszysta świnka morska także mogą przysporzyć domownikom wiele radości. Są jednocześnie łatwiejsze w utrzymaniu niż kot czy pies. Maluch chętnie się nimi zajmie..
By Edek | on Saturday, April 22 2017 18:01