Home › Jak utrzymać sylwetkę po odchudzaniu?

Jak utrzymać sylwetkę po odchudzaniu?

Sporo ludzi żyje w mylnym mniemaniu, że dieta to wyłącznie przelotny okres w ich życiu. To naturalnie jest najczęstsza przyczyna powrotu do wagi sprzed procesu odchudzania. Fachowcy uwydatniają, że restrykcyjne tracenie wagi, które zresztą nie zawsze jest dobre, powinno stanowić tylko swego rodzaju początek do późniejszych zmian. Pewnie jest chudnąć około pięciu kilogramów w ciągu miesiąca. Wtenczas organizm "nie wariuje" i nie domaga się dostarczania mu tych składników, do jakich przyjmowania był dostosowany. Pierwszym cyklem tracenia kilogramów powinna być wobec tego jednodniowa głodówka, która pozwoli oczyścić nam się z zebranych toksyn.

Następny cykl to dieta właściwa. Tu wybór jest w samej rzeczy niezmiernie obszerny.

Największą popularnością z racji efektywności cieszy się jednak wysokobiałkowa dieta Dukana, dieta 1500 kcal, dieta kapuściana i owocowa.

Ostatnim etapem jest podtrzymanie rezultatów, innymi słowy całkowita zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń żywieniowych.

Od tego właśnie momentu pionierski plan powinien być zbilansowany w taki sposób, aby dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych.

Bardzo istotna jest też aktywność fizyczna.

Bez niej rezultat jojo jest tylko kwestią czasu. Nie należy jednakże, wbrew pozorom, notorycznie uczęszczać na siłownię oraz poddawać się zawiłym treningom.

Identycznie efektywne będą również codzienne, intensywne spacery, zmiana środka lokomocji z samochodu na rower a również relaks w postaci eskapad na miejską pływalnię bądź też na pobliskie szlaki krajoznawcze..
By Edek | on Friday, April 21 2017 07:48